Odehrálo se:


Rok 2024 Rok 2023 Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014 Rok 2013 Rok 2012 Rok 2011 Rok 2010 Rok 2009 Rok 2008 Rok 2007 Rok 2006 Rok 2005 Rok 2004

♫♫♫    17.12.2005       Vánoční koncert ve Skotnici
Byli jsme pozván do nedaleké Skotnice, kde jsme vystoupili v sále výletní restaurace „U žabáka“ opět s vánočním programem.

 

 

♫♫♫    9.12 2005    Vánoční koncert ve Studénce
Jako každoročně jsme ve Studénce vystoupili s vánočním programem plným koled a písniček z pohádek, kde stejně jako loni zazpívali náš bugarista Jiří Hellebrant a jako host Daniel Hochman z Pustějova. Koncert se tentokrát konal v sále Městského úřadu ve Studénce.

 

 

28.–30.10.2005       Mezinárodní konference zástupců tamburašských orchestrů

Účastníci konference    Nedávná návštěva tamburašského souboru z Banja Luky ve Studénce nám připravila kromě hezkého kulturního zážitku také nečekané příjemné překvapení. Dostali jsme pozvání na druhou mezinárodní konferenci tamburašských orchestrů jihovýchodní Evropy, která se konala 28. až 30.10.2005 a kterou pořádali právě naši hosté.
    Pozvání jsme přijali, a tak jsme se v pátek 28. října spolu s Renátou Novotnou, ředitelkou MěKS ve Studénce, ocitli přímo mezi zástupci mnoha tamburašských souborů ze všech zemí bývalé Jugoslávie. Konference se konala v bosenském lázeňském středisku Banja Vručica a řídil ji Spomenko Guzijan, vedoucí tamburašského orchestru z Banja Luky.
Detail konference    Program obsahoval témata k problematice řízení a chodu tamburašských souborů, jako například: Festivaly – jejich zabezpečení a organizace, Práce se začínajícími mladými tamburaši, Technické zabezpečení souborů, Financování tamburašských orchestrů a další. Každé téma mělo svůj úvodní referát, který přednesl některý z hostů, a pak se o něm diskutovalo. Znamenalo to velice prospěšnou vzájemnou výměnu zkušeností, do které jsme byli nenápadně zataženi i my, i když jsme byli rozhodnuti pro poprvé hrát jen roli pozorovatelů.
Detail konference    Postupně jsme se dozvěděli, že i tamburaši na jihu Evropy mají své problémy ne málo podobné našim, ale také jsme získali řadu cenných postřehů a rad k zajištění trvalého fungování našeho tamburašského souboru ve Studénce.
   
Setkání zástupců tamburašů v Bosně, troufám si říct, je pro mě výrazným mezníkem pro činnost našeho souboru i co se týká navázání nových osobních kontaktů s dalšími soubory s příslibem aktivní spolupráce při organizaci festivalů a při technickém zabezpečení tamburašů ve Studénce, jako zajištění nových nástrojů nebo výměna hudebních partitur.
Při loučení jsme s paní ředitelkou velice ocenili jak pozvání na konferenci, tak také to, že jsme byli přijati jako rovnocenní partneři. Ostatně o tom svědčí i výrok jednoho z pořadatelů:

„Víte, my se scházíme oficiálně i neoficiálně poměrně často. Přestože vždy mluvíme o mezinárodním setkání, necítíme to tak, jsme přece jen zástupci zemí jedné bývalé nedávné Jugoslávie. Až vy jste našemu festivalu letos v dubnu v Banja Luce a dnešní konferenci dali ten opravdový mezinárodní význam.“

A na závěr abych nezapomněl. Dirigent tamburašského souboru v Banja Luce Zdravko Čosić nás pověřil důležitým úkolem: „Pozdravujte ode mě ve Studénce Vaše skvělé publikum.“

Miloslav Grohmann - dirigent

 

♫♫♫    22.10.2005    Mezinárodní festival tamburašských souborů ve Studénce

Tamburaši ze slovenských Šurian TS Šurany TS Šurany TS Banja Luka
TS Banja Luka Tamburašský soubor Brač Richarda Gelnara Studénka Mažoretky Krokodýl
Společný "Slovanský pochod" Společné foto Mažoretky krokodýl Společné foto
Tamburaši z Banja Luky v Klimkovicích TS Studénka v Klimkovicích Tamburaši z Banja Luky ve Štramberku

Městské kulturní středisko ve Studénce uspořádalo festival tamburašských souborů, kde se poprvé představili tamburaši přímo z kolébky tamburašské hudby, a to orchestr z bosenské Banja Luky, který svým vystoupením dokázal obecenstvu, že tento styl hudby má hluboko ve svém nitru. Po úvodním projevu starosty města Studénky jako první předvedli svoje umění naši známí tamburaši ze slovenských Šurian, kteří si svými písničkami ihned získali přízeň publika, pak následovala Banja Luka a třetí v pořadí jsme vystupovali my a mažoretky Krokodýl z Ostravy, které nám úspěšně pomohly zahájit sérii našich skladeb. Na závěr festivalu jsme všichni společně zahráli Slovanský pochod Rudolfa Obruči za vynikající asistence půvabných mažoretek.
Pro naše přátele z Banja Luky, kde jsme letos v dubnu vystupovali na jejich festivalu, jsme dále zajistili koncert v pátek 21.10. v Sanatoriích Klimkovice a v neděli 23.10. v Kulturním domě ve Štramberku.

Děkujeme všem sponzorům za příspěvek na tuto akci mezinárodního významu.
Generální sponzor:        Jazyková škola Soviar s.r.o. Nový Jičín
Sponzoři festivalu:       MISS a.s. Studénka
                                    MSV Studénka s.r.o.
                                    Pekárna Studénka Fišer a synové s.r.o.
                                    Prodejna květin Jana Kuličková Studénka
                                    Restaurace – Penzion „U Peršana“ Klimkovice
                                    Restaurace POLI Studénka
                                    Sportovní areály Studénka s.r.o.

 

 

♫♫♫    23.9 2005    Posezení s obyvateli Domu pokojného stáří
Tento večer jsme hráli ve Studénce-Butovicích v Domě pokojného stáří všem jeho obyvatelům, zvláště pak panu Karlu Martinákovi, dlouholetému členu našeho tamburašského souboru, kterému jsme tak splnili jeho přání. Na závěr jsme si společně zazpívali nějaké ty lidovky a slíbili si, že se určitě zase brzy uvidíme.

 

 

♫♫♫    13.8 2005    Vrchy u Fulneku (okr. Nový Jičín)
Přijali jsme pozvání do obce Vrchy, která leží ve směru z Fulneku do Opavy. Vystoupili jsme zde v rámci oslav Dne obce v 15 hodin venku před Obecním úřadem.

 

 

 

♥♥♥    9.7 2005    Svatba
Je pravidlem, že pokud má člen našeho souboru svatbu v zámku ve Studénce, nemůžou tam tamburaši se svou hudební gratulací chybět.

 

 

 

♫♫♫    3.7 2005    Promenádní koncert ve Studénce
První červencovou neděli jsme odpoledne na náměstí Republiky přivítali s dětmi i dospělými prázdniny. Počasí nám tentokrát přálo.

 

 

 

♫♫♫    1.7.2005       Promenádní koncert v Luhačovicích
V Luhačovicích vystupujeme vždy rádi a s vědomím, že hrajeme mnohým, kteří nás ještě nikdy neslyšeli. Proto program obsahuje všechny žánry, které máme v repertoáru. Letos jsme bohužel museli koncert s ohledem na zvukaře po hodině ukončit, z kolonády nás vyhnal silný déšť.

 

 

 

 ♫♫♫    26.6.2005    Opět jubilantům
Stejně jako loni jsme zahráli ve Studénce v Dělnickém domě našim spoluobčanům, kteří se v tomto roce dožívají významného životního jubilea, a to 70 a 75 let. Vystoupili jsme v rámci odpoledního programu, který pro ně připravil sbor pro občanské záležitosti při městském úřadu.

 

 

BLAHOPŘÁNÍ
V sobotu 25.6.2005 se dožívá krásného životního jubilea 80 let dlouholetá členka našeho souboru, hráčka na bugarii paní Milada Jelínková. Miládko, přejeme Vám hodně svěžesti a krásných chvil a stále dobrou náladu.
Za všechny tamburaše dirigent.

 

 

♫♫♫    7.5.2005    Vystoupení v rámci programu oslav výročí osvobození
Tamburaši s mažoretkami
Tuto sobotu jsme měli ve Studénce na náměstí Republiky půlhodinový vstup v rámci programu k oslavám ukončení války. Vystupovaly zde s jistebnickou dechovkou i mažoretky z Ostravy, se kterými jsme dali řeč, a protože jsme měli v programu zařazeny i pochody, nabídly se, že vystoupí i s námi. Vůbec jim nevadilo, že bez přípravy a bez zkoušky. Nebudu Vás napínat, dopadlo to nad očekávání, holky to zvládly perfektně, lidem se to líbilo, někteří i litovali, že nehrajeme déle.

 

 

21.-24.4.2005   4. Mezinárodní festival tamburašské hudby v bosenské Banja Luce
Pořadatelský soubor z Banja LukySkupinové foto před odjezdem domůNa pozvání tamějšího tamburašského orchestru jsme se zúčastniliPlakát 4. ročníku mezinárodního festivalu tamburašské hudby v bosenském městě Banja Luka. Právě v Bosně takřka před sto lety přišel náš rodák pan Langer na myšlenku založit ve Studénce tamburašský soubor. Tento druh hudby má v zemích bývalé Jugoslávie hluboké kořeny a tak není divu, že jsme na festival jeli v napjatém očekávání, jak vlastně budeme přijati. Dalšími účastníky byli tamburaši ze slovinského města Dragatuš, orchestr soukromé tamburašské školy Batorek z chorvatského Osijeku, Dirigent přebírá plaketu orchestr Sonja Marinković z Nového Sadu z jugoslávské Vojvodiny a orchestr z pořadatelské Banja Luky. Hlavní program proběhl ve čtvrtek 21.4.2005 ve 20 hodin v sále Kulturního střediska Banski Dvor. Nastupovali jsme jako druzí a hned po první skladbě, kdy nás obecenstvo odměnilo vstřícným potleskem, z nás napětí opadlo. Atmosféra byla úžasná. Další den proběhla audience u starosty města Banja Luka, pak jsme si prohlídli město a okolí a absolvovali ještě jeden koncert v 50 kilometrů vzdáleném Gradišku. Velkým přínosem pro nás bylo večerní společné posezení s ostatními soubory, kde jsme si přislíbili vzájemnou spolupráci a získali spoustu nových přátel.

 

 

♫♫♫    8.3.2005    Koncert v Příboře
Prvním koncertem tohoto roku bylo vystoupení v Příboře. Městský úřad pozval ženy místní i z okolních obcí při příležitosti Mezinárodního dne žen na úterý 8.března do příborského Katolického domu. Zástupce města, který u vchodu předával každé příchozí tulipán, všechny oficiálně přivítal a pak už patřil večer nám. I my jsme měli pro zúčastněné ženy připravenou kytici a ne ledajakou. Byla svázána z těch nejhezčích kytiček, které máme v současné době v repertoáru. Přes svižné pochody a původní jugoslávské koncertní skladby jsme se přenesli až ke klasice (Carmen, Sbor židů), zavzpomínali jsme na své vánoční vystoupení a nakonec si i všichni společně zazpívali. Závěrečné "Zvonky štěstí" příjemně podbarvily tamburašské přání ženám všeho nejlepšího.


Rok 2024 Rok 2023 Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014 Rok 2013 Rok 2012 Rok 2011 Rok 2010 Rok 2009 Rok 2008 Rok 2007 Rok 2006 Rok 2005 Rok 2004