Odehrálo se:


Rok 2024 Rok 2023 Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014 Rok 2013 Rok 2012 Rok 2011 Rok 2010 Rok 2009 Rok 2008 Rok 2007 Rok 2006 Rok 2005 Rok 2004

♫♫♫  21.12.2004    Vánoční koncert v Rybí
Posledním naším vystoupením v roce 2004 byl jak jinak než vánoční koncert v obci Rybí na Novojičínsku. Bylo to již několikáté vystoupení v této hezké obci nedaleko Štramberku, kde máme již své staré známé.

 

♫♫♫  16.12.2004    Vánoční koncert ve Studénce
křest CDTradiční vánoční koncert pro naše fanoušky v našem městě v Dělnickém domě. Koledy a písničky ze známých pohádek zpíval dvanactiletý Daniel Hochman z Pustějova a náš bugarista Jiří Hellebrant. Na závěr koncertu starosta města Lubomír Šobich pokřtil na jevišti naše nové CD.

 

♫♫♫  14.12.2004    Vánoční koncert ve Nové Horce
Předvánoční koncert v kapli Ústavu sociální péče pro ženy v zámku ve Studénce - Nové Horce.

 

♫♫♫  14.12.2004    Vánoční koncert v Bílovci
koledy zpívá J. HellebrantKoledy zpívá D. HochmannTentokrát jsme sérii našich vánočních koncertů zahájili v malém sále Kulturního domu v Bílovci.
♫♫♫   29.8.2004    Promenádní koncert ve Studénce
na náměstíPromenádní koncert na náměstí Republiky ve Studénce se nesl v nostalgickém duchu konce letních prázdnin. ♫♫♫    15.8.2004    Promenádní koncert ve Štramberku
Za nezvykle horkého počasí jsme vystupovali ve štramberském amfiteátru, který je umístěn kousek nad náměstím při chodníku vedoucím na Trúbu.

 

 4-5.7.2004      Setkání s přáteli v Šuranech
BečariBečariŠuranští tamburaši náš souborTamburaši ze Studénky si nikdy nemysleli, že jsou jediní, kdo se věnují tomuto zajímavému hudebnímu žánru. Ale hledat podobné nadšence znamenalo ještě před nedávnem nekonečnou a titěrnou práci s chabým výsledkem. Dnes hlavně díky internetu je situace nesrovnatelně jednodušší a my nacházíme stále další a další soubory, které jsou nám blízké a se kterými postupně navazujeme kontakty.
Podobně tomu bylo i před dvěma lety, kdy jsme objevili tamburaše ve slovenských Šuranech a hned jsme je pozvali na setkání souborů do Studénky, kterého se, mnozí z vás si pamatují, zúčastnili tamburaši z Prahy a Plzně. Ze Šuran přijeli tenkrát jen dva zástupci, aby „obhlídli terén“, ale v příštím roce se už ve Studénce představil celý soubor. Téhož roku v září jsme na oplátku přijali pozvání na Slovensko, a tak začala další úspěšná spolupráce.
    Letos 5. července proběhlo i v Šuranech setkání tamburašů. Kromě nás se této velkolepé akce zúčastnily dva soubory z Čunova (městská část Bratislavy), jeden dospělácký a jeden dětský, vystupoval samozřejmě i soubor Šurianských tamburašů. Koncert se konal v pondělní sváteční podvečer v nádherném sále Domu Matice slovenskej.
    Soubory z Čunova, kde hráči hrají vstoje a zároveň zpívají, předvedly typické lidové písně zemí bývalé Jugoslávie. Tamburaši z pořádajících Šuran, jejichž repertoár je podobný, mají dnes devět tamburašů, pět zpěvaček a jednoho mladého zpěváka.
    Studénka vystupovala v programu jako poslední. Svůj koncert jsme zahájili kvapíkem „Na motoru“, zahráli jsme koncertní skladby „U Pecini“, „Ave Maria“, „Carmen“ a „Sbor židů“ a na závěr jsme rozezpívali sál naplněný do posledního místa slovenskými lidovkami.
    Publikum, kde byli hosté z Bratislavy, Košic, Banské Bystrice a dalších velkých slovenských měst nás všechny odměnilo dlouhotrvajícím potleskem.
    Celá akce byla díky vedoucímu „Šurianských tamburašů“ panu Augustínovi velice zdařilá a zanechala v nás krásný pocit, který zažíváme při setkání s opravdovými přáteli.

 ♫♫♫    3.7.2004      Vystoupení ve Studénce
Toto vystoupení mělo být součástí večerního programu pro účastníky III. Mezinárodního festivalu dechových orchestrů Studénka – Jistebník 2004, který se měl konat  na zahradě Dělnického domu. Bohužel počasí této akci nepřálo, a proto se náhradní program uskutečnil v prostorách Dělnického domu, kde jsme měli asi půlhodinové vystoupení. Pro zajímavost: na tomto festivalu vystupovaly dechovky ze Slovenska, Polska a našeho Moravskoslezského kraje.

 

♫♫♫    13.6.2004     Hráli jsme jubilantům
Byli jsme součástí programu, který pro dříve narozené jubilanty připravil Sbor pro občanské záležitosti města Studénky.

 

♫♫♫    11.6.2004    Promenádní koncert ve Studénce
Promenádní koncert na náměstí Republiky ve Studénce při příležitosti oslav Dnů města (45 let města Studénky). Zároveň v tento den probíhaly v naší republice volby do Evropského parlamentu.

 

31.5.2004     Natáčení nového CD
Tamburašský soubor své první propagační cédéčko natočil živě za provizorních podmínek během koncertu. V letošním roce se spolu s Městským kulturním střediskem tamburaši rozhodli natočit CD nosič na profesionální úrovni. Proto se také tento den změnilo jeviště velkého sálu v Dělnickém domě v improvizované natáčecí studio. Na nosiči zazní sedm skladeb z repertoáru tamburašů jako průřez jejich hudebního umění. Takže posluchači se mohou těšit na České perly, kde zazní tóny Smetanovy Libuše nebo Má vlast či úryvek české hymny. Nebudou chybět také lidové tóny nebo jugoslávské skladby.

        Skladby na CD a jejich pořadí:
   
            1.        Na motoru                         František Kmoch      kvapík
                2.       U Peciny                           P.Zehetner               ouvertura (jugoslávská)
                3.       České perly                                                      směs úryvků z české klasiky
                4.       Kmochovy pochody            František Kmoch      směs pochodů
                5.       Veselohra                         A.Rejhon                  ouvertura (jugoslávská)
                6.       Sbor židů                         Giuseppe Verdi         árie z opery Nabucco
                7.       Pochod tamburašů             Richard Gelnar

 

30.4. - 2.5.2004        Zájezd do Regensburgu
    Ve dnech 30.4. až 2.5. letošního roku se Tamburašský soubor Brač zúčastnil na pozvání německého města na Dunaji Regensburgu slavností při příležitosti rozšíření Evropské unie. Cestu tam nám znepříjemnil anonym, který nahlásil, že na celnici v Rozvadově je umístěna bomba, ale vynucené zdržení jsme vyřešili po svém. U motorestu kousek před celnicí jsme vystoupili z autobusu a na parkovišti začali hrát. Tím jsme přilákali výletníky z ostatních zájezdů, kteří s námi čekali na opětovné otevření hranic. Byla mezi nimi početná skupina italských turistů, kteří si s nadšením s námi zazpívali jim známé skladby jako Santa Lucia nebo Verdiho Sbor židů z opery Nabucco.
    Během tří dnů strávených v Regensburgu jsme absolvovali několik koncertů pod širým nebem v tamějším přístavu, kde kromě nás vystupovali taneční a pěvecké soubory z Maďarska, Lotyšska, Slovinska a komorní orchestr ze Slovenska. Nechyběla spousta dalších atrakcí, hlavně pro děti, jako jízda historickým vláčkem, vyhlídková plavba parníkem, vojenská technika, zpřístupněná přístavní technika a další.
    Prohlédli jsme si město, které si díky tomu, že se mu 2.světová válka téměř vyhnula, zachovalo jedinečný středověký ráz, ochutnali jsme skvělé bavorské pivo, projeli se po Dunaji vyhlídkovou lodí.
    Vyvrcholením oslav byl sobotní ohňostroj, kterému předcházela překrásná barevná světelná produkce za zvuků melodií Smetanovy Vltavy a Dvořákovy Rusalky.

 

♫♫♫     23.4.2004    Tradiční jarní koncert ve Studénce
v Dělnickém doměKdyby v tomto období nebyl ve Studénce velký tamburašský koncert, hodně by se všichni, a to nejen ve Studénce, divili. Jen médiím v našem krajském městě je to už celou řadu let jedno. Každoročně odesílané pozvánky do Ostravy zůstávají bez odezvy.

 

 ♫♫♫     12.3.2004        Koncert v Bílovci
Náš první letošní koncert v bíloveckém Kulturním domě.


Rok 2024 Rok 2023 Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014 Rok 2013 Rok 2012 Rok 2011 Rok 2010 Rok 2009 Rok 2008 Rok 2007 Rok 2006 Rok 2005 Rok 2004